NOVICE

Priznanje »Prometej znanosti za odličnost v komuniciranju« je v letu 2018 dobila izr. prof. dr. Alja Lipavic Oštir

Izr. prof. dr. Alja Lipavic Oštir, predstojnica Centra za vseživljenjsko izobraževanje, Filozofska fakulteta Univerze v Mariboru, je prejela priznanje »Prometej znanosti za odličnost v komuniciranju« v letu 2018.

Profesorica Alja Lipavic Oštir se dobro zaveda, da delovanje raziskovalcev in učiteljev ne sme ostati omejeno zgolj na t.i. akademsko okolje, ampak mora biti odprto navzven. Pri tem je esencialno pomembno navduševanje in vključevanje ljudi različnih starosti ter že dosežene izobrazbe v spoznavanje in osvajanje znanstvenih spoznanj in odkritij. Je pobudnica in izvajalka (skupaj z drugimi podobno ter dobro mislečimi strokovnjaki) dveh imenitnih projektov: Mini univerze (MUF) ter Zrele univerze (ZUF), slednje za ljubitelje znanosti po 55-letu starosti. S pomočjo aktivnosti nagovarja širok spekter javnosti, med njimi tudi najzahtevnejše ljudi. To pa so prav otroci in starejši državljani. Priznanje Prometej znanosti bo podeljeno nominiranki, ki ga vsekakor zasluži.

Zadnja sprememba: 25. 1. 2019