E-pošta - zaposleni | Kakovost | Zemljevid strani |  |  |  |  |  |

In memoriam prof. dr. France Strmčnik

V 93. letu starosti je ustvarjalno življenjsko pot sklenil profesor dr. France Strmčnik, zaslužni profesor didaktike na Oddelku za pedagogiko in andragogiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Bil je eden najplodovitejših piscev strokovnih znanstvenih razprav s področja zgodovine šolstva in vzgoje, teorije vzgoje in še posebej didaktike. Njegov znanstveni opus predstavlja neprecenljiv prispevek k pedagoški znanosti in upravičeno ga smemo imenovati »primus med slovenskimi didaktiki«. Kot profesor je s svojo humanistično in strokovno vizijo veliko prispeval k oblikovanju pedagogov in drugih pedagoških delavcev v Sloveniji in s tem k uspešnemu delovanju in kakovostnemu razvoju naše vzgojno-izobraževalne stvarnosti.
Bil je prijazen, do študentov spoštljiv profesor, cenil je dosežke svojih nekdanjih študentov in rad sodeloval z njimi na mnogih strokovnih in znanstvenih posvetovanjih ter v širšem družbenem prostoru.
Spoštovanega profesorja, kolega in prijatelja prof. dr. Franceta Strmčnika bomo ohranili v najlepšem spominu!

Zadnja sprememba: 1. 12. 2020

• In memoriam prof. dr. France Strmčnik