E-pošta - zaposleni | Kakovost | Zemljevid strani |  |  |  |  |  |

Oddelek za sociologijo FF UM sodeluje v dvoletnem raziskovalnem projektu "STELLA - Improvement and tranSfer of gender mainsTreaming bEst practices in primary schooLs between SLovenia and Serbia", ki se izvaja v okviru programa Obzorje 2020 – okvirni program za pravice, enakost in državljanstvo ter ga sofinancira Evropska komisija. Vodilni partner je Ljudska univerza Celje, v projekt pa so vključeni še Univerza v Mariboru, Inštitut za proučevanje enakosti spolov ter Branko Pesić Primary school iz Srbije. Glavni namen projekta je zmanjšati stopnjo reprodukcije vedenjskih vzorcev, ki spodbujajo stereotipe v osnovnošolskem izobraževanju. Na podlagi usposabljanj za učitelje in učence bo v okviru projekta razvito interaktivno spletno orodje, namenjeno vsem ciljnim skupinam, ki bo omogočalo lažjo samozaznavo (re)produciranja spolnih stereotipov.

7. 12. 2020 bomo s konzorcijskimi partnerji STELLA izvedli uvodno srečanje za pregled prvih izsledkov projekta.

Priloge:

STELLA letak

STELLA brošura

Zadnja sprememba: 2. 12. 2020

• STELLA - Improvement and tranSfer of gender mainsTreaming bEst practices in primary schooLs between SLovenia and Serbia