Kdaj? 30. 9. 2010 ob 9.00

Kje? Predavalnica 2.17 Filozofske fakultete (drugo nadstropje).

Oddelek za pedagogiko
Filozofske fakultete
Univerze v Mariboru

bo z organizacijo mednarodnega kolokvija z naslovom

Pedagoški tokovi v nekaterih državah iz območja bivše Jugoslavije,

ki bo v prostorih Filozofske fakultete (predavalnica 2.17) 30. 9. 2010, vzpostavil in utrdil znanstveno sodelovanje s partnerji iz držav nekdanje Jugoslavije. Serija predavanj kolegov iz Zadra, Sarajeva, Skopja in Novega Sada ter skupna razprava je namenjena dodiplomskim in podiplomskim študentom pedagogike, kolegom ter strokovni javnosti (ter seveda vsem, ki jih tematika zanima).

Popoldne bo sledila delavnica z naslovom Comparative Study on Development and Actual Trends of Pedagogy Textbooks as Indicator of Changing Cultural Identities in South Eastern Europe. Cilj delavnice je primerjati pedagoške koncepte, ki so se v potranzicijskem obdobju uveljavili v posameznih nacionalnih okoljih in izoblikovati vsebinski ter akcijski načrt za prihodnje raziskovalno sodelovanje. Razen kolegov iz Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Srbije in Makedonije, se bosta delavnici pridružila še kolega iz Avstrije in Madžarske.

Vljudno vabljeni!

Program mednarodnega kolokvija

Program kolokvija - hrvatski Prenesi (126 KB)
Programme of the colloquium - english Prenesi (125 KB)