Mobilni dostop | E-pošta | Zemljevid strani |  |  |  |  |  |

Vabilo na predavanje ob predstavitvi knjige o izboljševanju inteligentnosti

Kdaj? 29. 3. 2017 ob 10.00

Kje? v predavalnici 0.2 Filozofske fakultete

Oddelek za psihologijo Filozofske fakultete

vas vabi

na predavanje ob predstavitvi knjige o izboljševanju inteligentnosti z naslovom

Increasing intelligence

red. prof. dr. Norberta Jaušovca in asist. Anje Pahor

Dogodek bo v sredo, 29. marca 2017, ob 10:00

v predavalnici 0.2 Filozofske fakultete.

Norbert Jaušovec je redni profesor za pedagoško psihologijo na oddelku za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, kjer je zaposlen od leta 1984. Njegovo obsežno raziskovalno delo zajema proučevanje kognitivnih procesov in inteligentnosti ter odkrivanje elektroencefalografskih (EEG) indikatorjev razlik v kognitivnih sposobnostih. Njegovi znanstveni članki dosegajo več kot 2000 citatov, izsledke svojih raziskav deli tudi študenti drugih univerz v Evropi.

Anja Pahor je mlada raziskovalka na oddelku za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru. Študij 1. in 2. stopnje je zaključila na Univerzi v Nottinghamu in Univerzi v Amsterdamu. Pri raziskovalnem delu se osredotoča na razumevanje nevrofizoloških osnov delovnega spomina in inteligentnosti, pri tem pa uporablja neinvazivne metode možganske stimulacije. Izsledki njenih raziskav so bili objavljeni v uveljavljenih tujih revijah s področja psihologije in nevroznanosti.

Za pokušino dodajamo kratek izsek iz knjige (v originalu – angleščini):

Increasing intelligence, published at Elsevier Academic Press, is a book about intelligence and the possibility of improving it with interventions ranging from classic cognitive training to directly influencing the brain. The topic has been fiercely discussed with a line of reasoning often derived by belief and opinions rather than facts provided by research. The authors have tried to provide the reader with an unbiased overview of the state of the art in the research field. The book is partially based on findings obtained from students of the University of Maribor, who solved endless boring tasks that at first glance make no sense, risked ruining their hairstyles during EEG preparations and experienced tingling sensations during transcranial alternating current stimulations. This book acknowledges their contributions and the presentation of findings is a retribution for their efforts.

Zadnja sprememba: 15. 3. 2017

• Vabilo na predavanje ob predstavitvi knjige o izboljševanju inteligentnosti