Poročilo o predstavitvi monografije Med didaktiko slovenskega jezika in poezijo

Kdaj? 15. 3. 2017 ob 9.11

Kje? Filozofska fakulteta

Predstavitev monografije ob jubileju dr. Jožeta Lipnika

V torek, 28. februarja 2017, je v organizaciji Oddelka za slovanske jezike in književnosti ter Slavističnega društva Maribor potekala predstavitev monografije Med didaktiko slovenskega jezika in poezijo. Monografija je izšla v Univerzitetni založbi Univerze v Mariboru kot 119. knjiga Mednarodne knjižne zbirke Zora in je posvečena 80-letnici dr. Jožeta Lipnika. Na predstavitvi, ki jo je povezovala red. prof. dr. Dragica Haramija, so uvodoma spregovorili gospod dekan Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, red. prof. dr. Božidar Kante, predstojnica Oddelka za slovanske jezike in književnosti, izr. prof. dr. Mira Krajnc Ivič, predsednica Slavističnega društva Maribor, izr. prof. dr. Melita Zemljak Jontes, v imenu generacije pa je profesorju, ki je prav ta dan praznoval 82. rojstni dan, čestital izr. prof. dr. Martin Kramar. O življenju in delu dr. Lipnika, dolgoletnega predstojnika Oddelka za slovanske jezike in književnosti, predavatelja didaktike slovenskega jezika in književnosti, pesnika in alpinista, je spregovorila doc. dr. Simona Pulko. Obsežno monografijo, ki vsebuje kar šestindvajset prispevkov v sedmih jezikih, je predstavil njen urednik red. prof. dr. Marko Jesenšek. Slavljenec se je številnemu občinstvu zahvalil in svoj govor pomenljivo zaključil z verzi. Druženje se je nadaljevalo v neformalnem delu ob pogostitvi, za katero so prijazno poskrbele študentke slovenistike.

Izr. prof. dr. Natalija Ulčnik

Več v prilogi

Zadnja sprememba: 15. 3. 2017

• Poročilo o predstavitvi monografije Med didaktiko slovenskega jezika in poezijo