Mobilni dostop | E-pošta | Zemljevid strani |  |  |  |  |  |

Mednarodna Konferenca Prevajanje in poučevanje jezika

Kdaj? 7. 9. 2017 ob 8.00

Kje? Na Filozofski fakulteti UM

Na Filozofski fakulteti UM bo 7. in 8. septembra potekala mednarodna konferenca v angleškem jeziku, ki je posvečena odnosu med prevajanjem in poučevanjem jezika. Vloga prevajanja in prevoda je bila sicer v preteklosti precej polarizirana: medtem ko so jima nekateri didaktični pristopi in metodologije pripisovali osrednjo vlogo, so jima drugi nasprotovali in ju izključili iz pouka.

Konferenca Prevajanje in poučevanje jezika želi na stičišču obeh disciplin, na katere so opozorile raziskave, nadaljevati dialog med prevodoslovjem in didaktiko tujih jezikov ter mednarodnim raziskovalcem in predstavnikom stroke omogočiti izmenjavo pogledov, izkušenj in znanj.

Z željo spodbuditi vključevanje študentov v raziskovalno delo bo imela konferenca tudi študentsko sekcijo s predstavitvijo posterjev.

Vljudno vabljeni!

Povezava do spletne strani konference: http://tlt2017.weebly.com/