Predavanje z naslovom »Inovacija je sistem«

Kdaj? 22. 6. 2018 ob 9.30

Kje? Univerza v Mariboru, Slomškov trg 15, 2000 Maribor, Slovenija, 1. nadstropje (Podreccina dvorana)

Služba za prenos znanja in tehnologij UM organizira v petek, 22. 6. 2018 predavanje z naslovom »Inovacija je sistem«. Predavanje bo v Podreccini dvorani izvedel zasl. prof. dr. Tomasz Arciszewski, ki prihaja iz ZDA.

Se strinjate, da so inovacije gonilo tehnološkega napredka in gospodarske rasti?

Nacionalne politike se osredotočajo predvsem na ustvarjanje gospodarske rasti s podpiranjem in razvojem podjetništva; spodbujajo predvsem ustanavljanje novih podjetij in uveljavljanje novih produktov na trgu. Takšni ukrepi so nujno potrebni, vendar pa ne zagotavljajo dovolj celostne podpore potencialu, ki ga prinašajo inovacije.

Namen predavanja je zato vzpodbuditi intenziven dialog med akademsko sfero, študenti, gospodarstvom in javnostjo. Predavatelj, zasl. prof. dr. Tomasz Arciszewski, ki je eden največjih strokovnjakov na področju multidisciplinarnega inoviranja in izobraževanja, nam bo predstavil »model inovacijske verige« in nam pojasnil, zakaj rast s pomočjo inovacij zahteva uvedbo sistemskega razmišljanja in ustrezne primerne ukrepe.

Prosimo, prijavite se na spletni strani:

Kratek povzetek informacij:
Dogodek: »Inovacija je sistem«
Gost: Zasl. prof. dr. Tomasz Arciszewski, George Mason University, ZDA
Kdaj: petek, 22. junij 2018, ob 9:30 uri
Trajanje: 1,5 h
Lokacija: Univerza v Mariboru, Slomškov trg 15, 2000 Maribor, Podreccina dvorana

Več v prilogi

Zadnja sprememba: 15. 6. 2018