E-pošta - zaposleni | | Zemljevid strani |  |  |  |  |  |

Kdaj? 13. 12. 2018 ob 17.30

Kje? Amfiteater, FF UM

Spoštovani,

Nekateri ste z nami prehodili to pot, nekateri del poti, z nekateri se srečujemo. Prav vse vas vabimo na prireditev ob deseti obletnici Oddelka za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, ki bo v četrtek, 13. decembra 2018, v amfiteatru Filozofske fakultete s pričetkom ob 17.30. Ob svečanih nagovorih, kulturnem programu in prispevku študentov bo osrednja vsebina okrogla miza na temo "Psihologija: Znanost o ljudeh za ljudi?". V opisu slednje je moderatorka prof. dr. Sara Tement zapisala sledeče:

"Članice in člani Oddelka za psihologijo že deset let aktivno (so)ustvarjamo psihološka znanstvena spoznanja. Znanost o vedenju ljudi, njihovi osebnosti in duševnih procesih prenašamo na naše študente in jih pripravljamo na bodoče delo ter na uporabo na dokazih osnovanih storitev in pristopov. Čeprav psihološka znanost dobro služi nam, ki se z njo ukvarjamo, splošno javnost mnogo bolj pritegnejo pristopi, ki obljubljajo enostavne recepte za srečno življenje, izredne zmogljivosti, harmonične odnose in popolno starševstvo. V okviru okrogle mize bomo s sogovorniki razmišljali o tem, kako dobro psihološka znanost služi vsem, ki se zanjo zanimajo, ki jo prakticirajo in ki jo najbolj potrebujejo. Naslovili bomo tudi nekatere glavne izzive pri komunikaciji znanstvenih spoznanj ter bitko s populističnimi in psevdoznanstvenimi pristopi. Okroglo mizo bomo sklenili z razpravo o tem, kako ljudem približati psihološka znanstvena spoznanja in kako bolje udejanjiti svoje poslanstvo."

Vabljeni!

Plakat v prilogi.