Kdaj? 26. 2. 2019 ob 14.00

Kje? Dvorana Borisa Podrecce, Univerza v Mariboru

Večina študentov na drugostopenjskem (magistrskem) študiju nima predmeta, pri katerem bi nadgradili (ali vsaj utrdili) pravila jezikovne kulture - od slovnice, pravopisa, besedja in stila. V navodilih za pripravo zaključnega dela pa je zapisano, da mora biti to ''jezikovno korektno''. Zato je prav, da izobraženec z magistrsko diplomo UM zna tudi sam - brez lektorja, ki ne bo vedno ob njem - napisati zadostno jezikovno korektno besedilo.
Univerza v Mariboru 26. 2. 2019 pripravlja delavnico, kjer boste spoznali najpogostejše napake in pri tem izhajali iz konkretnih primerov magistrskih del, objavljenih v DKUM:

• Pravopisna pravila (velika/mala začetnica, ločila, pisanje skupaj/narazen),
  • Oblikoslovne težave (sklanjanje težjih primerov),
  • Skladenjske težave (besedni red, zapletene povedi),Besedje (stilno zaznamovano, prevzeto...),
  • Stilistične težave idr.

Več o vsebinah dogodka in prijavo najdete na spletni povezavi: https://www.um.si/kakovost/usposabljanje-zaposlenih/Strani/usposabljanje2.aspx?dogodekID=186.

Zadnja sprememba: 1. 2. 2019

• Slovnična in pravopisna pravila pisanja zaključnih del (za študente študijskih programov 2. stopnje)