E-pošta - zaposleni | | Zemljevid strani |  |  |  |  |  |

Kdaj? 20. 11. 2019 ob 9.00

Kje? Amfiteater, FF UM

20. 11. 2019 je v organizaciji Oddelka za slovanske jezike in književnosti in Slavističnega društva Maribor pod okriljem FF UM na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru potekala 3. mednarodna znanstvena konferenca Slavistični znanstveni premisleki z naslovom Slovenščina kot drugi in tuji jezik v izobraževanju.

Konference se je udeležilo 47 uveljavljenih domačih in tujih referentov in referentk s 40 prispevki. Na konferenci sta bila zaradi aktualnosti in posledično vse večjih potreb po usvajanju slovenščine kot nematernega jezika z vidika najsodobnejših didaktičnih, jezikoslovnih, kulturoloških in literarnovednih pristopov osvetljena pomen in vloga slovenščine kot drugega in tujega jezika v izobraževanju.

Več o konferenci na konferenčni spletni strani https://szpffumsi.wixsite.com/slo-tuji-jezik.

Fotogalerija:

Zadnja sprememba: 25. 11. 2019

• Konferenca Slavistični znanstveni premisleki z naslovom Slovenščina kot drugi in tuji jezik v izobraževanju