Mobilni dostop | E-pošta | Zemljevid strani |  |  |  |  |  |

Kje? v amfiteatru FF

VABILO

Oddelek za germanistiko FF UM vljudno vabi

diplomantke in diplomante, članice in člane Alumni kluba Oddelka za germanistiko

ter širšo javnost

na predstavitev publikacij

prof. dr. Vesne Kondrič Horvat

„Ich mag Wörter, schöne Wörter“. Zu den Romanen von Hedi Wyss

(„Rada imam besede, lepe besede.“ O romanih Hedi Wyss)

in

ter knjige pisateljice Hedi Wyss

Der weisse Hirsch,

v sredo, 19. 4. 2017, ob 16. uri

v amfiteatru

Filozofske fakultete Univerze v Mariboru.

(Prireditev bo potekala v nemščini.)

Pisateljica Hedi Wyss  ima za sabo izjemno kariero. Razen štirih romanov za odrasle, o katerih je prof. dr. Kondrič Horvat leta 2015 izdala knjigo z naslovom  »Ich mag Wörter, schöne Wörter«. Zu den Romanen von Hedi Wyss  (»Rada imam besede, lepe besede«. O romanih Hedi Wyss), je napisala tudi tri knjige za otroke in mladino ter objavila številne krajše zgodbe. Knjiga –  Wörter sind verräterisch. Die Schriftstellerin Hedi Wyss als Journalistin (Besede nas izdajajo. Pisateljica Hedi Wyss kot novinarka)  poskuša orisati, kako je Hedi Wyss uspelo postati ena izmed najprominentnejših novinark svojega časa, s tem ko se  je lotila raziskovalnega novinarstva in v svoje prispevke vedno vpletala tudi veliko literarnih prvin: poudarjala je pomen domišljije, pokazala senzibilnost za jezik in jezikovno filigranstvo. Vedno pa nad njenimi prispevki lebdi moto: Ob pogledu na posamezno nikoli ne smemo pozabiti celote, kajti na svetu je vse povezano.

Na prireditvi bomo predstavili tudi najnovejše delo pisateljice Hedi Wyss Der weisse Hirsch (Beli jelen), ki je izšlo marca.

Zadnja sprememba: 18. 4. 2017

• Vabljeni na predstavitev dveh publikacij prof. dr. Vesne Kondrič Horvat o Hedi Wyss