7. mednarodna konferenca Slavistični znanstveni premisleki

V organizaciji Oddelka za slovanske jezike in književnosti in Slavističnega društva Maribor je 16. in 17. maja 2024 na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru  potekala 7. mednarodna konferenca Slavistični znanstveni premisleki z naslovno temo Preučevanje otroške in mladinske književnosti. Simpozij je nagovoril zlasti terminološka vprašanja, vrednotenje otroške in mladinske književnosti ter teorije bralne pismenosti in bralnega razvoja. 55 referentov je pripravilo 38 prispevkov.

Zahvaljujemo se Lili Prap, ki je izdelala celostno podobo sedmih slavističnih znanstvenih premislekov ter izbranim govorkam in govorcem: red. prof. dr. Gorazdu Bajcu, prodekanu za znanstvenoraziskovalno dejavnost in doktorski študij na Filozofski fakulteti UM; izr. prof. dr. Blanki Bošnjak, predstojnici Oddelka za slovanske jezike in književnosti; izr. prof. dr. Miri Krajnc Ivič, predsednici Slavističnega društva Maribor.

V svet literature sta nas popeljala pisatelj Feri Lainšček, prejemnik številnih nagrad in priznanj na področju književnosti za odrasle in za otroke, med njimi je najpomembnejša Prešernova nagrada za življenjsko delo, in pisateljica Vesna Radovanovič, ki je tokrat nastopila kot pravljičarka – pripovedovalka.

Povzetki prispevkov so dostopni na spletni strani konference: https://szp7.ff.um.si/.

Vabljeni k ogledu fotografij.