Dopis dekana FF UM študentkam in študentom – začasni novi ukrepi (14. 10. 2020)

Drage študentke in dragi študenti,

čeprav smo v novo študijsko leto stopili polni novega zagona in optimizma, najnovejši epidemiološki podatki kažejo, da se okužbe s koronavirusom širijo mnogo hitreje, kot smo pričakovali.

Ker želimo zmanjšati tveganje in zagotoviti čim večjo varnost zaposlenih in študentov, vas obveščamo, da se je vodstvo Filozofske fakultete v okviru hibridnega sistema izvajanja pedagoškega dela, ki ga je sprejelo vodstvo UM, odločilo, da se za določen čas ves študijski proces (predavanja, seminarji, seminarske in laboratorijske vaje) preventivno prestavi v virtualno okolje.

Nova navodila glede izvajanja vseh predavanj na daljavo preko orodja MsTeams veljajo od četrtka, 15. oktobra 2020, do vključno petka, 30. oktobra 2020, ko se bomo glede na aktualno situacijo ponovno odločali o najustreznejšem načinu izvedbe dela.

Fakulteta do nadaljnjega ostaja odprta.

Prosimo vas, da ob tem še naprej upoštevate vse varnostne in preventivne ukrepe.

Miklošičeva knjižnica ostaja odprta, vendar vas prosimo, da v največji možni meri izposojo opravite na daljavo. Prav tako vas prosimo, da vse opravke v tajništvu in drugih strokovnih službah opravite na daljavo (e-pošta ali telefon).

Zaradi nenehnega povečevanja števila okuženih s koronavirusom SARS-CoV-2 v Sloveniji je NIJZ sprejel nov protokol epidemioloških preiskav, s katerim izvor okužbe iščejo le še v vrtcih, osnovnih in srednjih šolah, varstvenih centrih, domovih za starejše občane in v zdravstvenih ustanovah, ki sodijo med visokorizične institucije, medtem ko se na univerzah oz. fakultetah, ki sodijo med nizkorizične (tj. pri stiku z osebo je bila ohranjena fizična distanca, obe osebi sta nosili masko) epidemioloških preiskav ne opravlja več. V primeru potrjene okužbe z virusom SARS-CoV-2 oboleli prejme le e-sporočilo NIJZ z navodili, ki naj bi jih sam posredoval vsem, s katerimi je bil v stiku v obdobju kužnosti, tj. 2 dni pred pojavom znakov okuženosti.

Ker študentke in študenti nimate vseh kontaktov svojih kolegov in kolegic, vas prosimo, da v primeru okužbe takoj obvestite službo za študentske zadeve, ki ji posredujete prejeto e-sporočilo NIJZ z navodili. Fakulteta ga bo posredovala študentkam in študentom v isti skupini. Vsi, ki so bili v nizkorizičnem stiku z obolelo osebo, se sicer lahko prosto gibljejo, zanje ni odrejena karantena, priporoča pa se izogibanje vsem nenujnim stikom z ostalimi ljudmi in pozorno spremljanje svojega zdravstvenega stanja. Takoj, ko bomo prejeli kakšne koli nove informacije, vas bomo o tem nemudoma obvestili.

Ostanimo zdravi, ostanimo povezani!

Vse dobro vam želim in lepo pozdravljam,
Darko Friš