Erasmus ACTitude – 3. projektno srečanje

Člani Oddelka za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru smo se 22. in 23. marca 2021 s partnerji iz Španije in Grčije udeležili tretjega projektnega sestanka za Erasmus+ projekt ACTitude. V dosedanjem poteku so bili uspešno izvedeni pilotni treningi za strokovnjake na področju duševnega zdravja za opolnomočenje s tehnikami prepoznavanja in obvladovanja čustvenega in verbalnega nasilja. V ta namen so bili posneti motivacijski videi, ki bodo že v mesecu aprilu objavljeni na spletni strani projekta. V kratkem bodo zaključeni tudi vsi treningi na ciljni populaciji projekta, tj. med osebami s težavami na področju duševnega zdravja. Rezultati evalvacijske študije bodo predstavljeni v  zaključnem poročilu, za katerega člani Oddelka za psihologijo zbiramo in analiziramo podatke iz posameznih držav. Ob zaključku projekta bomo partnerji izvedli zaključne dogodke za predstavitev rezultatov; prav tako bo organizirana gostujoča razstava fotografij, ki so bile posnete tekom pilotnih treningov in ponazarjajo raznoliko paleto čustev. Oddelek za psihologijo bo v drugi polovici leta 2021 organiziral znanstveno konferenco za strokovnjake s področja obravnavane tematike. V Grčiji pa bo predvidoma v mesecu oktobru organizirana zaključna konferenca.

Na spletni strani Erasmus+ projekta ACTitude je že objavljen novi blog. Vljudno vabljeni k branju.