GOSTOVANJE ŠVICARSKE PISATELJICE S SLOVENSKIMI KORENINAMI ZORE del BUONO NA FILOZOFSKI FAKULTETI UNIVERZE V MARIBORU

Švicarska pisateljica Zora del Buono je 22.11.2022 na FF UM brala iz svojega romana Die Marschallin  (v slovenščino ga je pod naslovom Maršalinja pretanjeno prevedla Mojca Kranjc).

Pisateljica je v pogovoru s prof. dr. Vesno Kondrič Horvat razložila, kaj jo je kot Švicarko pripeljalo do tega, da je napisala roman o svoji slovenski babici in vanj vpletla velik del slovenske in italijanske zgoodvine. Razkrila je tudi motiv in ozadje nastanka tega odlično zgrajenega romana, ponudila pa tudi vpogled v svojo pisateljsko delavnico in publiko navdušila z odprtostjo ter spontanostjo. Krajši odlomek iz slovenskega prevoda je prebral pisateljičin sorodnik, priznani slovenski igralec, Boris Ostan. Prireditev je potekala pod okriljem Avstrijskega kulturnega foruma, finančno pa jo je omogočila švicarska kulturna fondacija Pro Helvetia.