Izid monografije Words, Music and Propaganda

Januarja 2024 je pri ugledni britanski založbi Cambridge Scholars Publishing izšla znanstvena monografija Words, Music and Propaganda (Besede, glasba in propaganda), ki sta jo uredila dr. Tjaša Mohar in dr. Victor Kennedy. Monografija vsebuje prispevke profesorjev in podiplomskih študentov s Filozofske fakultete v Mariboru, z Univerze v Ljubljani, Univerze v Gradcu in Univerze v Olomoucu ter prispevke samostojnih mednarodnih strokovnjakov. Prispevki osvetljujejo vlogo glasbe kot orodja za različne vrste propagande ter za krepitev narodne identitete tako v času miru kot v času vojne. Monografija med drugim ponuja vpogled v pesmi, ki govorijo o aktualni vojni v Ukrajini, v glasbo iz časa nedavnega demokratičnega gibanja v Belorusiji ter v ideologijo narodnozabavne glasbe in ameriške evangeličanske krščanske glasbe.