Izid prve številke in nove zbirke Oddelka za prevodoslovje

Izšla je prva knjiga z naslovom Cosmic Fairy Tales nove knjižne zbirke DARIA Oddelka za prevodoslovje FF UM, ki jo izdaja Univerzitetna založba Univerze v Mariboru. Zbirka je namenjena prevodom literarnih, znanstvenih in teoretičnih besedil ter izvirnim znanstvenim in strokovnim delom avtorjev, ki se ukvarjajo s prevajanjem, tolmačenjem in sorodnimi temami. Pomemben del zbirke temelji na izvirni zamisli, s katero želimo zagotoviti prostor in prepoznavnost skrbno urejenim, kakovostnim prevodom, ki so plod pedagoškega dela in sodelovanja med študenti in predavatelji v razredu in zunaj njega.

Angleški prevod čudovito eteričnih Vesoljnih pravljic avtorja Roka Vilčnika z naslovom Cosmic Fairy Tales je plod skoraj desetletnega sodelovanja med avtorjem, študenti prevajalstva in njihovo mentorico na Oddelku za prevodoslovje dr. Melito Koletnik ter uveljavljenimi prevajalci, študenti angleščine, profesorji, uredniki in jezikovnimi redaktorji. Knjiga prinaša prevode 50 pravljic uveljavljenega slovenskega pisatelja, pesnika in dramatika Vilčnika, ki so nastale med letoma 1989 in 2020 ter so opremljene z originalnimi avtorjevimi ilustracijami.