Javno predavanje izr. prof. dr. Mirana Lavriča (Oddelek za sociologijo)

V začetku januarja je na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru potekalo javno predavanje izr. prof. dr. Mirana Lavriča z naslovom “Mi proti njim: Religijska, ideološka in politična polarizacija v Sloveniji”. Predavanje je minilo v sproščenem, a strokovnem vzdušju, dopolnjevali pa so ga kritični komentarji prisotnih študentk in študentov.

Dr. Lavrič je predavanje razdelil na tri tematske sklope; kako merimo družbeno polarizacijo, strukturna polarizacija med mladimi v Sloveniji ter polarizacija v Sloveniji v kontekstu držav JV Evrope. S pomočjo rezultatov preteklih Mladin (Mladina 2000, Mladina 2010 in Mladina 2020) smo lahko, med drugim, videli, da politična sredina (med mladimi) kopni, da imamo vse več goreče vernih mladih in da je v mednarodni primerjavi Slovenija močno afektivno polarizirana.

Izr. prof. dr. Miranu Lavriču čestitamo za uspešno izvedeno predavanje, hkrati pa se zahvaljujemo prisotnim za udeležbo in živahno razpravo.