Nagrajeni eseji iz natečaja za filozofski esej na Filozofski fakulteti v Mariboru

Začetno pojasnilo: Oddelek za filozofijo na Filozofski fakulteti v Mariboru je izpeljal nagradni natečaj za dijakinje in dijake iz pisanja filozofskega eseja na temo: »Kako misliti pandemijo: filozofija v času virusa«. Namen natečaja je bil spodbuditi filozofsko razmišljanje in izražanje med srednješolsko populacijo.

Natečajna komisija, sestavljena iz članic in članov Oddelka za filozofijo na Filozofski fakulteti v Mariboru (dr. Boris Vezjak, dr. Janez Bregant, dr. Smiljana Gartner in Niko Šetar, mag.), je ločeno izpolnila ocenjevalne liste in vsak esej ocenila s točkami, s čimer je prišla do maksimalno objektivnih in nepristranskih rezultatov. Komisija je ugotovila, da najvišje ocene in s tem tudi razpisane nagrade pa prejmejo naslednji:

1. Gaja Gujt, Prva gimnazija, Maribor (nagrada v višini 300 evrov)
  2. Ana Stergar, Gimnazija Vič, Ljubljana (nagrada v višini 200 evrov)
  3. Martin Norčič, Gimnazija Franca Miklošiča, Ljutomer (nagrada v višini 100 evrov)

Vsem trem nagrajencem čestitamo, hkrati pa se zahvaljujemo prav vsem dijakinjam in dijakom, tudi njihovim profesoricam in profesorjem, ker so se odločili za sodelovanje in inspirativno razmišljali o razpisani temi. Naslednje leto načrtujemo nov razpis. Sapere aude

Oddelek za filozofijo na Filozofski fakulteti v Mariboru