Oddelek za sociologijo FF UM na obisku na I. Gimnaziji Celje

V decembru je na povabilo tamkajšnjega Družboslovnega društva dijakinje in dijake I. gimnazije v Celju obiskala predstojnica Oddelka za sociologijo, doc. dr. Suzana Košir. V kratkem predavanju je predstavila vlogo žensk v arabskem svetu, opisala svojo izkušnjo z delom in življenjem v Kuvajtu ter prisotne spodbudila k razmišljanju o svetovnih dogodkih skozi prizmo družboslovja in humanistike. Kot nekdanja dijakinja omenjene gimnazije je povezala tudi izkušnjo srednješolskega izobraževanja s študijskimi odločitvami in jih povabila k obisku naše fakultete.

Hvala profesorici sociologije Nini Trojner za prijazno vabilo in gostoljubje in iskrena hvala več kot 130 dijakinjam in dijakom ter profesorjem in profesoricam, ki so z vidnim zanimanjem prisluhnili predavanju.

Avtor fotografij: Jože Petrak Zajc (I. gimnazija v Celju)