Otvoritev poletne šole Slovenščina na prvi pogled

Dne, 26. 8. 2024 je potekala otvoritev mednarodne poletne šole Oddelka za slovenski jezik in književnosti Slovenščina na prvi pogled.

Letošnje poletne šole se je udeležilo 40 udeležencev iz 10 različnih držav, ki bodo izpopolnjevali svoje znanje slovenskega jezika, literature in kulture v okviru lektorskih vaj, konverzacij, fonetičnih in lektorskih delavnic ter slovenističnih in slavističnih predavanj.

Prav tako bo na mednarodni poletni šoli sodelovalo 19 predavateljic in predavateljev s Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, Filološke fakultete Univerze v Beogradu in Filološke fakultete Blažeta Koneskega Univerze Sv. Cirila in Metoda v Skopju ter Inštituta za makedonski jezik Krsteta Misirkovega v Skopju.

Utrinke iz otvoritve si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.