Povabilo h koriščenju podpore in soustvarjanju Pedagoške mreže UM

Spoštovani visokošolski učitelji in sodelavci,

izvedba kakovostnega izobraževanja zahteva veliko pozornosti in truda, s čimer prispevate k uresničevanju pedagoškega poslanstva Univerze v Mariboru. Za doseganje zastavljenih učnih izidov je treba skrbno premisliti o izbiri oz. kombinaciji ustreznih pedagoških pristopov. Slednje je odvisno od različnih dejavnikov (študijsko področje, vsebina, posebne potrebe študentov idr.).

Katere pristope uporabiti? Kako začeti? Kdo vam pri tem lahko pomaga? Kakšne so izkušnje drugih izvajalcev pedagoškega procesa na UM?
Za uspešno premostitev izzivov pedagoškega procesa vas vabimo, da izkoristite podporo Pedagoške mreže UM. V skupnosti lahko izmenjate vaše izkušnje s poučevanjem in ob podpori sodelavcev razvijate ideje ali vprašate za pomoč. Na voljo so vam tudi individualna podpora sodelavcev Centra za podporo poučevanju UM (didakt@um.si), raznolike delavnice in dogodki na osnovi vaših interesov in potreb.

Izpostavljamo primere vsebin podpore in delavnic:
Več gradiv najdete v Iskalniku, na voljo je tudi pester nabor delavnic.

Vabljeni, da se pridružite Pedagoški mreži UM in naslovite vaša vprašanja in izzive, ki jih bomo s skupnimi močmi razrešili. Ustvarjali bomo pogoje za razvijanje potencialov vseh študentov in jih z inovativnimi pedagoškimi pristopi usposobili za trg dela.

Veselimo se sodelovanja z vami.
Lep pozdrav,
Oddelek za izobraževanje in študij UM z delovno skupino Pedagoške mreže UM