Predstavitev elektronske zbirke PISMA 13. 11. 2023

V ponedeljek, 13. novembra 2023, ob 12. uri je na Filozofski fakulteti UM v soorganizaciji Slavističnega društva Maribor ter Oddelka za slovanske jezike in književnosti potekala predstavitev elektronske zbirke PISMA, ki nastaja v Raziskovalnem centru za humanistiko Univerze v Novi Gorici. Zbirko je na nadvse zanimiv način predstavila glavna urednica prof. dr. Katja Mihurko, ki je spregovorila tudi o tem, da zgodovine ne sestavljajo le velika dejanja, temveč tudi številne intimne zgodbe iz življenj znanih in neznanih ljudi. Elektronska zbirka PISMA omogoča vpogled v njihova dopisovanja, v katerih se prepletajo opisi doživetij iz vsakdanjega življenja, čustvene izpovedi ter pogledi na družbena in zgodovinska dogajanja. Zbirka vključuje tudi velik del korespondence literarnega omrežja avtoric in avtorjev slovenske moderne.