Razpis »Skozi čas in prostor«

»Skozi čas in prostor« se glasi okvirna tema 19. mednarodnega literarnega natečaja za najboljšo otroško in mladinsko knjigo mestne občine Schwanenstadt v Gornji Avstriji za leto 2022.

Čas kriz naj nas spodbuja, da črpamo moč v časnem in nadčasnem prostoru in tudi s pomočjo utopij pokrijemo bolečine vsakdana. Otroška knjiga naj v sliki in besedi da novo upanje v lepšo prihodnost.

Novo pri letošnjem natečaju: zaželen je kratek video-film, ki traja ne dalje kot 20 minut. Mladina se že ukvarja z moderno multimedijsko povezavo in videofilm naj bi bil kot dodatna kategorija nov dostop do stvaritve knjige za otroke.

Nagrade bodo dodeljene naslednjim oddelkom: 1) ljudska šola; 2) glavna šola, nova srednja šola, nižja stopnja gimnazije; 3) višja stopnja gimnazije, poklicno izobraževalna šola, strokovna šola, poklicna šola; 4) študentje na univerzah, višjih šolah in pedagoških

Akademijah; 5) odrasli; 6) kratek film – video (maks. 20 minut).

Zmagovalke in zmagovalci se bodo razveselili denarnih nagrad. Poleg tega dobijo tekmovalni seznam, kjer so objavljeni zmagovalna knjiga v nemškem, slovenskem in italijanskem jeziku ter izvlečki zmagovalk in zmagovalcev kategorij.

Podrobneje informacije lahko razberete iz priloženega razpisa.

Priloge

SLO