Razpis za tutorje študente v študijskem letu 2023/2024

Spoštovani študentje, spoštovane študentke,

približuje se novo študijsko leto, zato tutorji Filozofske fakultete Univerze v Mariboru v svojo ekipo vabimo nove študente, ki bi želeli opravljati to funkcijo. Vse zagnane in ambiciozne študente z željo po novih izkušnjah prijazno vabimo, da izpolnite kandidaturo za študenta tutorja v priponki in s tem pripomorete k razvoju in kvaliteti Filozofske fakultete UM.

Izpolnjen Obrazec za kandidaturo za tutorja študenta 2023/2024 je treba, skupaj z ostalimi dokazili, najkasneje do petka, 1. septembra 2023, do 12. ure oddati v vložišče Filozofske fakultete UM, ki se nahaja v istem nadstropju kot referat oz. Služba za študentske zadeve. Dokumente oddajte v zaprti pisemski ovojnici, nanjo pa napišite naslov Študentski svet Filozofske fakultete, Koroška cesta 160, 2000 Maribor s pripisom Kandidatura za tutorja študenta – ne odpiraj. Razgovori s kandidati bodo potekali med 5. in 15. septembrom 2023. O odločitvah komisije in izboru boste preko e-pošte obveščeni do 15. septembra 2023.

Sledi še nekaj osnovnih informacij o sistemu tutorstva na FF UM.

Dolžnosti tutorjev:

• individualno ali skupinsko svetovanje ter pomoč študentom v skladu s programom dela tutorjev študentov na FF UM,
  • seznanjanje študentov z vsemi viri informacij,
  • sodelovanje z učiteljem tutorjem, še posebej pri reševanju študijske in študentske problematike,
  • obvezna redna udeležba na mesečnih tutorskih sestankih in redno oddajanje mesečnih poročil,
  • sodelovanje na uvajalnem dnevu za bruce, informativnih dnevih in pri aktivnostih Študentskega sveta FF UM,
  • obvezna udeležba na izobraževalnih delavnicah/motivacijskem vikendu, kjer boste prejeli vse potrebne informacije za uspešno opravljanje svojega dela.

Pravice in ugodnosti tutorjev:

• udeležba na izobraževalnih delavnicah in motivacijskih vikendih,
  • reprezentativna tutorska kratka majica,
  • potrdilo o opravljenem tutorstvu konec študijskega leta,
  • redno plačilo,
  • odlična referenca za bodoče delodajalce in bogate izkušnje s področja organizacije, vodenja in konstruktivnega reševanja problemov.

Koordinatorka tutorjev študentov FF UM
Pia Žula