Slovo prof. dr. Boruta Belca, zaslužnega profesorja UM, ustanovnega člana Oddelka za geografijo.

V enaindevetdesetem letu starosti je umrl spoštovani in dragi prof. dr. Borut Belec, zaslužni profesor Univerze v Mariboru, ustanovni član Oddelka za geografijo. S svojim delom je bistveno prispeval k razvoju tako fizične geografije kot zlasti agrarne in socialne geografije. Izjemno pomembno je bilo njegovo intenzivno sodelovanje v upravnih vidikih univerzitetnega dela, še posebej v času ustanavljanja Pedagoške akademije, predhodnice Pedagoške in kasneje Filozofske fakultete ter Univerze v Mariboru. Bil je prejemnik enajstih visokih priznanj, nagrad in odličij ter častni član Zveze geografskih društev Slovenije (danes Zveze geografov Slovenije) in Društva geografov Pomurja. Njegova bogata dediščina je predstavljena tudi v posebni številki Revije za geografijo, ki jo izdaja Oddelek za geografijo Univerze v Mariboru https://ff.um.si/publikacija/revija-za-geografijo-2015-10-2/ . Na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru bo odprta žalna knjiga v Njegov spomin.

Prof. dr. Borut Belec je bil in ostaja Temelj Oddelka za geografijo FF UM, za vedno živ v srcih, spominih in znanstvenem izročilu.