Sodelovanje projektne skupine Oddelka za geografijo FF UM z zunanjimi sodelavci na tretjem LTTA dogodku mednarodnega projekta LIFEdu

Projektna skupina Oddelka za geografijo FF UM z zunanjimi sodelavci je med 8. in 14. majem 2022 aktivno sodelovala na tretjem LTTA dogodku (learning, teaching, training activities) mednarodnega projekta LIFEdu, ki je potekal v Novem Sadu. Zbrali so se visokošolski učitelji, zunanji sodelavci, osnovnošolski in srednješolski učitelji ter študenti treh držav (Češka, Srbija, Slovenija). Ob kreiranju in preizkušanju novih idej terenskega učno-raziskovalnega dela so ponovno potrdili, da medgeneracijsko in interdisciplinarno sodelovanje vodi h učinkovitejšemu spoznavanju, globljemu razumevanju in k pristnemu občutenju naše soodvisnosti z okoljem ter vzajemno polni življenjske energijske rezervoarje. Na zaključnem srečanju projekta LIFEdu na Univerzi v Olomoucu na Češkem bodo 26. avgusta 2022 javnosti predstavljeni rezultati triletnega projektnega dela.