Svetovni dan debelosti in projekt EDU-FIT

4. marec je razglašen za dan debelosti (World Obesity Day). Namenjen je osveščanju o naraščajočem problemu debelosti po vsem svetu. Cilj tega dneva je poudariti pomembnost zdrave prehrane, redne telesne dejavnosti ter spodbuditi javnost, da se zaveda posledic in tveganj, ki jih prinaša debelost za zdravje posameznika in posledično za družbo kot celoto. Ozaveščanje je ključno v vseh starostnih obdobjih, še posebej pa v obdobju, ko mladi študirajo in se, kot kažejo raziskave, začnejo prehranjevati manj zdravo.

V ta namen je danes na Oddelku za prevodoslovje potekala predstavitev projekta EDU-FIT za študente. Utrinke predstavitve si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Erasmus+ projekt s kratico EDU-FIT: INCLUSIVE SOCIAL EDUCATION FIT FOR HEALTHY LIFE-STYLE -PREVENTING OBESITY IN YOUNG ADULTS, ki ga vodi izr. prof. ddr. Natalia Kaloh Vid s Filozofske fakultete Univerze v Mariboru in pri katerem sodelujejo prof. dr. Vlasta Kučiš, prof. dr. Dušanka Mičetić Turk, izr. prof. dr. Jasna Potočnik Topler in sodelavci s partnerskih institucij iz Hrvaške, Portugalske, Slovaške in Norveške, se ukvarja prav s temi vprašanji.

Ne pozabimo: zdrava prehrana in gibanja sta ključna!

O projektu si lahko preberete na povezavi: https://sites.google.com/g.uporto.pt/edu-fit