UNESCO svetovni dan filozofije 2023

Filozofija v šoli, šola v filozofiji

UNESCO svetovni dan filozofije 2023

Zakaj hodimo v šolo? Morda zato, ker to počnejo vsi? Ali pa zato, da bomo dobili službo? Toda če nekaj počnejo vsi, to še ne pomeni, da je nekaj dobrega in zaželenega. Službe pa se z razvojem tehnologije in družbenih razmer spreminjajo s takšno naglico, da je težko napovedati, kakšni poklici bodo zaželeni že čez pet let, kaj šele čez desetletja, kolikor traja izobraževanje strokovnjaka. Morda pa je smoter šolstva osebnostna rast? Jan Amos Komensky, oče moderne osnovne šole, je bil prepričan, da nam mora vzgoja najprej pomagati postati človek. Naj potem na iz-obraz-bo gledamo kot na “dobivanje obraza,” izoblikovanje posameznika?

Več na: http://www.danfilozofije.net/aktualnisdf/osrednja-prireditev/.

Osrednji dogodek bo potekal v Mariboru, v amfiteatru Filozofske fakultete (Koroška cesta 160), 16. 11. 2023, ob 11:00.

Okrogla miza s pripravljenimi prispevki povabljenih:

dr. Bojan Borstner (Filozofska fakulteta Maribor)

mag. Alenka Hladnik (Gimnazija Kamnik)

dr. Zdenko Kodelja (Pedagoški inštitut)

Maja Vačun (Osnovna šola Selnica ob Dravi)

Dogodek bo povezoval dr. Miha Debenak (Prva gimnazija Maribor).

V a b l j e n i !