Univerza v Mariboru in Filozofska fakulteta bogatejši za rednega profesorja

Danes je na Univerzi v Mariboru, v dvorani Antona Trstenjaka, potekalo inavguralno predavanje dr. Mirana Lavriča v naziv rednega profesorja.

Po predstavitvenem nagovoru rektorja red. prof. dr. Zdravka Kačiča in nekdanjega mentorja red. prof. dr. Sergeja Flereta, je predstavil temo z naslovom »RAZDVOJENA SLOVENIJA: O VZROKIH IN POSLEDICAH NARAŠČAJOČE POLARIZACIJE«. Poudarja, da je tema, ki predstavlja njegovo najnovejšo raziskovalno strast, zelo pomembna in predstavlja v Sloveniji resen problem.

Kaj mu pa pomeni izvolitev v naziv rednega profesorja? Predvsem več akademske svobode, po drugi strani pa tudi več odgovornosti. V smislu pedagoškega dela želi svoje znanja v prihodnosti še bolj poglobiti in ga posodabljati, v smislu raziskovalnega dela pa se ukvarjati predvsem z aktualno problematiko.

Več o temi lahko preberete tudi v članku, objavljenem v časniku Mladina: https://www.mladina.si/227436/dr-miran-lavric-zasuk-proti-neliberalni-demokraciji-po-vzoru-madzarske-v-sloveniji-ni-mogoc-to/.