Univerza v Mariboru podpisala pogodbo o sodelovanju pri organizaciji in izvedbi OFEM 2023

Univerza v Mariboru bo sodelovala pri zagotavljanju namestitvenih zmogljivosti v študentskih domovih ter odstopila prostore treh fakultet, med katerimi je tudi FF, in športnega centra za tekmovanja, treninge in prostočasne dejavnosti udeležencev festivala.

Univerza je za OFEM zagotovila 2522 ležišč v študentskih domovih ter prostor v študentskem naselju Gosposvetska za prehrano tekmovalcev in trenerjev. Prostori treh fakultet (FF, FNM in PeF) so namenjeni akreditacijskemu centru, centru za odnose z nacionalnimi odbori, polikliniki z anti-doping centrom in konferenčni dvorani.

Poleg župana in rektorja so podpis pogodbe o partnerstvu prispevali tudi direktorica študentskih domov mag. Maja Krajnc Ružič, dekanica pedagoške fakultete red. prof. dr. Milena Ivanuš-Grmek, dekan filozofske fakultete red. prof. dr. Darko Friš, prodekan fakultete za naravoslovje in matematiko red. prof. dr. Robert Repnik ter direktor družbe Šport Maribor Ranko Šmigoc, ki omogoča uporabo občinskih športnih objektov.

OFEM velja za največji športni dogodek za mlade športnike med 14. in 18. letom starosti in bo potekal med 23. in 29. julijem, sodelovalo pa bo več kot 3600 športnic in športnikov v 11 različnih športnih panogah in bo pomembno doprinesel k razvoju športa, prepoznavnosti mesta in UM v slovenskem ter mednarodnem prostoru.

Več si lahko ogledate na:  https://net-tv.si/podpis-pogodbe-za-organizacijo-ofem-2/.