Utrinki iz otvoritve razstave »Ubald Vrabec: njegova glasba, njegov čas« – 1. 3. 2023

Objavljamo utrinke iz otvoritve razstave »Ubald Vrabec: njegova glasba, njegov čas« iz 1. 3. 2023. Prikaz glasbenika in konteksta, v katerem je deloval ter ustvarjal, sta pripravili Filozofska fakulteta Univerze v Mariboru in Odsek za zgodovino in etnografijo Narodne in študijske knjižnice v Trstu, nastal pa je v okviru raziskovalnega programa Slovenska identiteta in kulturna zavest v jezikovno in etnično stičnih prostorih v preteklosti in sedanjosti (št. P6-0372), ki ga financira Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije (ARRS). Prijeten dogodek je oplemenitilo petje Mešanega pevskega zbora Oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru.