Vabilo na predavanje: Gluhota in znakovni jezik

Oddelek za slovanske jezike in književnosti

vabi na predavanje

Matjaža Juharta

Gluhota in znakovni jezik

ki bo v torek, 16. 4. 2024, ob 9.00

v predavalnici 2.18 Filozofske fakultete Univerze v Mariboru.

Matjaž Juhart je specialni pedagog, predavatelj, terapevt, sekretar in vodja strokovne službe Zveze društev gluhih in naglušnih Slovenije. V letu 2021 je prejel nagrado Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti za  25 let kvalitetnega strokovnega dela na področju socialnega varstva. Njegov najvidnejši prispevek na strokovnem področju neposrednega dela z uporabniki ter za uporabnike je sprejet Ustavni zakon o dopolnitvi II. poglavja Ustave RS (UZ62a), ki je omogočil, da je Slovenija kot prva država na svetu vpisala v najvišji državni akt jezik gluhoslepih ter kot peta država v EU in dvanajsta država na svetu, ki je v najvišji državni akt vpisala znakovni jezik gluhih.

V študijskem letu 2024/25 je predviden kot izvajalec izbirnega predmeta Slovenski znakovni jezik v programih FF UM.

Prisrčno vabljeni.