4. sestanek mednarodnega projekta Erasmus + Razvoj pismenosti in učenje jezika za mlajše učence v jezikovno manj ugodnih okoliščinah

4. 3. 2020
09.00

Četrti sestanek mednarodnega projekta programa Erasmus + K2 “Razvoj pismenosti in učenje jezika za mlajše učence v jezikovno manj ugodnih okoliščinah” (Erasmus + K2 2018-1-HR01-KA201-047499) je potekal 4. in 5. marca 2020 na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru. Srečanja so se z vsake projektne partnerice udeležila dva predstavnika, dve predstavnici: dr. Lidija Cvikić in dr. Tamara Turza-Bogdan z Učiteljskega fakulteta Sveučilišta v Zagrebu, Hajnalka Draganić in Ivan Igić z Osnovne škole Ivan Gundulić v Zagrebu, dr. Lulzim Ademi in dr. Elizabeta Bandilovska s Pedagoškog fakulteta sv. Kliment Ohridski ter vse članice projektne skupine fakultete gostiteljice: dr. Jožica Čeh Steger, dr. Dragica Haramija, dr. Simona Pulko in dr. Melita Zemljak Jontes.

Prisotne so pozdravili dekan ustanove gostiteljice, Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, red. prof. dr. Darko Friš, predstojnica Oddelka za slovanske jezike in književnosti, izr. prof. dr. Branislava Vičar, namestnik  predstojnice Oddelka za slovanske jezike in književnosti, doc. dr. Gjoko Nikolovski, in dekanica Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru, red. prof. dr. Milena Ivanuš Grmek.

Med dvodnevnim sestankom smo udeleženci in udeleženke projekta analizirali doslej opravljeno delo, intenzivno popravljali, urejali in dopolnjevali že pripravljene dejavnosti in se dogovorili o časovnem okviru dela za dokončanje dveh temeljnih intelektualnih rezultatov projekta: Transdisciplinarne dejavnosti za razvijanje pismenosti (IO 2) in Podatkovne baze za transdisciplinarna gradiva za razvijanje pismenosti (IO 3), hkrati pa
začrtali delo za IO 4 (Priročnik). Glede na predhodno dogovorjene kriterije so se po skupinah analizirale nove dejavnosti (IO 2), ki smo jih pred srečanjem v Mariboru pripravili posamezni partnerji. O dejavnostih se je nato frontalno razpravljalo in po skupinah ponovno dopolnjevalo. Dejavnosti za razvijanje pismenosti in jezikovnih veščin so bile dokončane, partnerji pa smo po skupinah dopolnjevali tudi pripravljeno tabelo za vpis gradiva za Bazo (IO 3).

Na sestanku smo se dogovorili o nadaljnjem poteku dela za diseminacijo projekta v širši javnosti in na družbenih omrežjih, natančneje smo začrtali organizacijo izobraževanja za izvajalce dejavnosti v septembru 2020. Opravili smo pregled kakovosti projektnega dela, partnerji pa smo se dogovorili tudi o oddaji poročila za obdobje od 1. 10. 2019 do 31. 3. 2020.

Simona Pulko in Melita Zemljak Jontes