ASPiracije – dogodek z Vesno Vrečko Pizzulin

25. 5. 2023
Predavalnici FF 2.19

V okviru seminarskega sklopa ASPiracije pri predmetu Aplikativna socialna psihologija na drugostopenjskih študijskih programih psihologije in sociologije vas vabimo na naslednji dogodek:

četrtek, 25. maja, bomo v predavalnici 2.19 Filozofske fakultete Univerze v Mariboru ob 12. uri gostili Vesno Vrečko Pizzulin.

Z gostjo se bomo dotaknili širše tematike klinične zdravstvene psihologije, konkretneje pa tem, kot so debelost, transplantacija, prilagajanje na bolezen. Vse bomo postavili v širši družbeni kontekst, hkrati pa p zagotovo dregnili v osebno (izobraževalno) pot naše gostje.

Vesna Vrečko Pizzulin je psihologinja, zaposlena na Kirurški kliniki Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana. Že tekom študija je bila aktivna na različnih raziskovalnih projektih Oddelka za psihologijo in tudi v številnih obštudijskih dejavnostih. Po zaključku študija zdravstvene in medicinske psihologije na Univerzi v Leidnu in magistrskega študija psihologije na Univerzi v Mariboru leta 2020 je svojo karierno pot nadaljevala kot pripravnica na Otroškem oddelku Splošne bolnišnice Celje. Po opravljenem strokovnem izpitu se je zaposlila v UKC Ljubljana, kjer deluje na področju psihološke obravnave kirurško zdravljenih bolnikov.

Vabljeni!