Izobraževalna pot študenta_ke s posebnimi potrebami

18. 5. 2023
Predavalnica FF 0.1

Spoštovani!

V okviru seminarskega sklopa ASPiracije pri predmetu Aplikativna socialna psihologija na drugostopenjskih študijskih programih psihologije in sociologije vas vabimo na naslednji dogodek:

v četrtek, 18. maja, bomo na dogodku Izobraževalna pot študenta_ke s posebnimi potrebami v predavalnici 0.1 Filozofske fakultete Univerze v Mariboru ob 12. uri gostili Agnes Kojc.

Z gostjo se bomo dotaknili izkušnje pridobivanja statusa, spregovorili pa tudi o tudi o različnih izzivih, ki jih je in jih še doživlja na svoji poti. Odprli bomo teme drugačnosti in odnosa do drugačnosti na družbeni ravni skozi oči osebe s posebnimi potrebami inspoprijemanja z izzivi na družbeni ravni v okviru možnih sprememb.

Agnes Kojc je bivša študentka Filozofske fakultete, ki je že med študijem sodelovala v različnih projektih, bila vsa študijska leta aktivna članica Študentskega sveta in članica različnih komisij. Vseskozi se je aktivno zavzemala za pravice študentov s posebnimi potrebami in je velika zagovornica oseb z invalidnostjo nasploh – tudi njene  izkušnje osebe s cerebralno paralizo so prispevale k temu, da so dokončno sprejeli in začeli izvajati Zakon o osebni asistenci (2019). Še vedno sodeluje z Društvom študentov invalidov Slovenije pri različnih projektih in akcijah, je članica fokusne skupine za študente s posebnimi potrebami na UM, lansko leto je postala članica Evropskega združenja za cerebralno paralizo (Cerebral Palsy – European Communities Association), pri katerem si prizadevajo za dobrobit oseb s cerebralno paralizo na evropski in globalni ravni. Nenazadnje je potrebno omeniti, da njeno življenje zaznamuje besedna umetnost – poezija in proza.

Dogodek je organiziran  v sodelovanju s Kariernim centrom Univerze v Mariboru.

Vabljeni!

Dr. Bojan Musil