(PO)KRONANA DRUŽBA_Vabilo na razgovor z Niko Kovač

5. 5. 2022
Amfiteater FF UM

Spoštovani!

V seminarskem sklopu (PO)KRONANA DRUŽBA pri predmetu Aplikativna socialna psihologija na drugostopenjskih študijskih programih psihologije in sociologije organiziramo niz srečanj s posameznicami_ki, ki so posebej zaznovali področja družbenega življenja v preteklih (koronskih) mesecih oz. letih.

četrtek, 5. maja, bo v Amfiteatru dr. Vladimirja Bračiča Filozofske fakultete Univerze v Mariboru ob 12. uri pogovor z Niko Kovač o civilni družbi, mladih, politični participaciji, seveda tudi o Inštitutu 8. marec. Ker je trenutno v ZDA, se nam bo pridružila na daljavo. Nika Kovač je sociologinja, antropologinja, širše najbolj znana kot aktivistka, ki vodi Inštitut 8. marec. Ob sodelovanju v različnih aktivističnih organizacijah je med drugim delala v založbi Mladinska knjiga, pri Zagovorniku načela enakosti in v Pionirskem domu. Koordinirala je kampanjo Čas je ZA v podporo predlogu družinskega zakonika, ki je predvideval istospolne poroke, kampanjo Samo ja pomeni ja, ki je privedla do redefinicije kaznivega dejanja posilstva, ter najodmevnejšo referendumsko kampanjo Za pitno vodo, ki je bila usmerjena proti zakonu o vodah. Trenutno se na povabilo fundacije nekdanjega ameriškega predsednika Baracka Obame izobražuje na univerzi Columbia v New Yorku. Po izboru bralcev revije Jana je bila proglašena za Slovenko leta 2021, v letošnjem letu pa je bila  po izboru francoske vlade izbrana za eno izmed Evropejk leta.

Vabljeni!