Predavanji profesorja Martin H. Jonesa (Univerza New Mexico) z naslovoma “Power and popularity: Social consequences in school” ter ““Pulling back the curtain” on getting published”

6. 5. 2022
FF 2.20

Spoštovane_i,

5. in 6. maja bo na Oddelek za psihologijo FF UM gostoval raziskovalec in profesor na University of New Mexico Martin H. Jones.

V petek, 6. maja ob 10. uri bo prof. Jones v predavalnici 2.20 izvedel predavanje, prvenstveno namenjeno študentom, ki ga bo vsebinsko razdelil na dva dela.

V prvem delu se bo predstavil raziskovalne ugotovitve o temnih plateh vrstniške priljubljenosti.

“Power and popularity: Social consequences in school” (Moč in priljubljenost: socialne posledice v šoli)

Being popular gives you power, people admire you, and others will think you are more attractive. However, what is the bad side of popularity? New research will be presented suggesting that being popular has good and bad outcomes for children in school.

V drugem delu bo prof. Jones delil svoje izkušnje z znanstvenim publiciranjem.

Pulling back the curtain” on getting published (Spregovorimo o znanstvenem objavljanju)

From publishing on controversial topics to handling reviewers’ foolish comments, Dr. Jones will take a lighthearted and funny look at what happens when trying to get research published by discussing his own mistakes and taking questions on how to go from research idea to published work.

Vabljene_i.

Obe predavanji bosta odprti za javnost, tako da lahko pripeljete še koga ali razširite vabilo.

Obe predavanji bosta seveda potekali v angleškem jeziku.