SOŽITJE 2020/3 – Zgodovinski pregled islamske civilizacije

24. 6. 2020
20.00

Vljudno vabljeni na tretje letošnje srečanje v seriji dogodkov Sožitje, ki bo v sredo, 24. junija 2020, ob 20. uri v dvorani Vetrinjskega dvora v Mariboru (1. nadstropje).

Gost bo zgodovinar dr. Dragan Potočnik, ki je z Orientom in islamom tesno povezan že vrsto let.

Tema tokratnega srečanja je Zgodovinski pregled islamske civilizacije, kar je hkrati naslov Potočnikove prve knjige iz serije štirih pod skupnim naslovom Predstave in podobe o islamu in Orientu.

Pogovor bo povezovala dr. Anja Zalta.

S pogovori v živo predstavljamo mnogotere kulturne prakse po svetu, o katerih razpravljajo angažirani Slovenci, ki so vpleteni v medsebojne odnose v medkulturni problematiki.

Cenjene obiskovalce prosimo, da svoj prihod potrdijo na mail tjasa@zalozba-pivec.com ali na tel. 02 2500828.

Več si preberite v prilogi (spodaj).

Dragi obiskovalci!

V veselje nam je, da Vas spet lahko povabimo, da se ob knjigah družimo tudi v živo. Kljub umirjanju epidemije in sproščanju ukrepov za zajezitev okužb, pa moramo pri medsebojnih stikih še vedno ravnati kar se da odgovorno in zaščititi sebe, naše najbližje in najranljivejše skupine posameznikov med nami. Zaradi omejenih kapacitet Vas, cenjene obiskovalce, naprošamo, da svojo prisotnost potrdite po e-pošti na tjasa@zalozba-pivec.com in nam v sporočilu zapišete, s kom se boste dogodka udeležili. Prosimo tudi za dosledno upoštevanje zadostne telesne odmaknjenosti in da na dogodek prinesete zaščitno masko.

Se vidimo!

Dobrodošli v imenu organizatorjev:
Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, Inštituta za filozofske študije Znanstveno-raziskovalnega središča v Kopru, Centra za medkulturno sodelovanje z državami Azije, Afrike in Latinske Amerike, Filozofske fakultete Univerze v Mariboru in Založbe Pivec.

Vabilo SOŽITJE 2020/3