SOŽITJE 2020: Begunska problematika Sahravijcev v Zahodni Sahari

21. 2. 2020

Begunska problematika Sahravijcev v Zahodni Sahari

Vljudno vabljeni na drugo letošnje srečanje v seriji dogodkov Sožitje, ki bo v petek, 21. februarja 2020, ob 19. uri v Večnamenski dvorani Vetrinjskega dvora v Mariboru (1. nadstropje).

Dr. Anja Zalta in dr. Dragan Potočnik sta tokrat pripravila pogovor o begunski problematiki Sahravijcev v Zahodni Sahari; gre za zadnjo afriško kolonijo, ki pod maroško okupacijo trpi že 40 let, prav tako pa zanjo ni skoraj nikakršnega medijskega zanimanja. Gostja bo poslanka Violeta Tomič, ki je lani obiskala sahravijska begunska taborišča in bo govorila na podlagi izkušenj, iz Tindoufa pa se bo po Skypu pridružil tudi aktivist Hamdi.

S pogovori v živo predstavljamo mnogotere kulturne prakse po svetu, o katerih razpravljajo angažirani Slovenci, ki so vpleteni v medsebojne odnose v medkulturni problematiki.

Dobrodošli v imenu organizatorjev:
Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, Inštituta za filozofske študije Znanstveno-raziskovalnega središča v Kopru, Centra za medkulturno sodelovanje z državami Azije, Afrike in Latinske Amerike Filozofske fakultete Univerze v Mariboru in Založbe Pivec.