Srečanje s profesorji iz Armenije in koncert armenske klasične glasbe

26. 10. 2022
Amfiteater dr. Vladimirja Bračiča FF UM

V sredo, 26. oktobra 2022, bomo imeli na Filozofski fakulteti UM srečanje z nekaterimi armenskimi profesorji (od 23. do 29. oktobra jih bo gostila Pravna fakulteta UM, in sicer ISCOMET inštitut, kot nosilec in koordinator projekta “Promotion of European studies in Armenia – PROMOEU” 2020-2023). To bo lepa priložnost za navezavo novih akademskih stikov, in sicer med 9.30 in 11.00, v predavalnici 0.3. Vabljeni predvsem profesorji ali pa vsaj predstojniki oddelkov. V priponki je seznam vseh profesorjev iz Armenije, ki bodo obiskali Maribor, in njihovi raziskovalni interesi (nekateri bodo istočasno obiskali druge fakultete, na FF UM računamo, da jih bo prišlo osem).

V okviru srečanja bomo imeli kot zaključek krajši koncert (okrog 30 minut) armenske klasične glasbe v izvedbi prof. Lusine Azaryan iz Erevanskega državnega konservatorija (pevka) in Syuzan Petrosyan iz Armenske pedagoške univerze (klavir). Dogodek bo ob 11.15 v AmfiteatruNa koncert ste vsi toplo vabljeni.

Vabljeni tudi na razpravo o Gornjem Karabahu in varnostni situaciji v Južnem Kavkazu, bo v četrtek, 27. oktobra. Odvijala se bo med 10.00 in 11.30 v prostorih Pravne fakultete (predavalnica C-mansarda), Mladinska ulica 9. V petek bo od 10.00 dalje na Rektoratu UM sklepni delovni sestanek z udeležbo predstavnikov vseh zainteresiranih fakultet in knjižnic.