Poletna šola slovenskega jezika kot drugega in tujega jezika Filozofske fakultete UM

29. 8.10. 9. 2022
Filozofska fakulteta UM

Poletna šola »Slovenščina na prvi pogled«

Od 29. 8. 2022 do 10. 9. 2022 bo na Filozofski fakulteti UM v organizaciji Oddelka za slovanske jezike in književnosti in v sodelovanju z Mednarodno pisarno UM ter s Centrom Republike Slovenije za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja – CMEPIUS potekala Poletna šola slovenskega jezika kot drugega in tujega jezika z naslovom Slovenščina na prvi pogled. Poletna šola je namenjena tujim slovenistkam in slovenistom, slavistkam in slavistom, študentkam in študentom, ki se v tujini ukvarjajo s slovenskim jezikom, literaturo in kulturo. Udeleženke in udeleženci poletne šole prihajajo z visokošolskih ustanov iz srednje, vzhodne in jugovzhodne Evrope, ki so vključene v mrežo CEEPUS Slavic Philology and Its Cultural Contexts. Dopoldanski program poletne šole vključuje lektorske vaje in konverzacije v slovenščini, popoldanski program pa dve slovenistični predavanji in večerne aktivnosti v organizaciji Mednarodne pisarne UM ter celodnevno ekskurzijo.