Predavanje doc. dr. Borisa Kerna: Naprednejša raba jezikovnih virov

14. 12. 2023
Predavalnici FF 2.21

Oddelek za slovanske jezike in književnosti

vabi

na predavanje doc. dr. Borisa Kerna z naslovom Naprednejša raba jezikovnih virov,

ki bo v četrtek, 14. 12. 2023, ob 14. uri

v predavalnici 2.21 na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru.

Cilj predavanja, ki bo imel velik poudarek na delavniškem delu, je seznanitev študentk_ov s strategijami reševanja jezikovnih oziroma lektorskih dilem, in sicer zlasti v primerih, ko prihaja do razkoraka med priporočili v aktualnih slovarskih priročnikih in sodobno rabo v korpusih slovenščine. Posebna pozornost bo namenjena naprednejšemu iskanju v korpusih in ustrezni interpretaciji dobljenih podatkov.

Boris Kern je raziskovalec v Leksikološki sekciji Inštituta za slovenski jezik Fran Ramovša. Ukvarja se z vprašanji sodobne leksikologije in leksikografije, besedotvorja, pomenoslovja in pravopisa. V slovensko jezikoslovje je vpeljal stopenjsko besedotvorje, leta 2017 je pri Založbi ZRC izšla njegova znanstvena monografija Stopenjsko besedotvorje (Na primeru glagolov čutnega zaznavanja). Od leta 2021 je tudi član Komisije za besedotvorje pri Mednarodnem slavističnem komiteju in vodja temeljnega raziskovalnega ARRS-projekta Kombinatorika besedotvornih obrazil v slovenščini.

Prisrčno vabljene in vabljeni.