Predavanje doc. dr. Borisa Kerna – Normativistika in lektoriranje

Oddelek za slovanske jezike in književnosti

vabi

na predavanje sodelavca Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU doc. dr. Borisa Kerna

Normativistika in lektoriranje,

ki bo v četrtek, 13. 1. 2022, ob 17. uri

v predavalnici 0.3 na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru.

V izhodišču predavanja bo na kratko predstavljena jezikoslovna panoga normativistika in z njo povezan proces normiranja jezika. Posebna pozornost bo namenjena ustreznemu interpretiranju (normativnih) podatkov zlasti v slovarjih slovenskega jezika in jezikovnih svetovalnicah Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU. Na primeru izbranih aktualnih jezikovnih zadreg si bomo pogledali možne strategije reševanja pri lektoriranju besedil.

Doc. dr. Boris Kern je raziskovalec v Leksikološki sekciji Inštituta za slovenski jezik Fran Ramovša. Ukvarja se z vprašanji sodobne leksikologije in leksikografije, besedotvorja, pomenoslovja in pravopisa. Kot raziskovalec sodeluje pri pripravi tretje izdaje Slovarja slovenskega knjižnega jezika (eSSKJ) in Šolskega slovarja slovenskega jezika, med letoma 2017 in 2020 je sodeloval tudi pri nastajanju ePravopisa.

Prisrčno vabljeni.