Predavanje dr. Agnieszke Bedkowski-Kopczyk: Glagoli čustvovanja in njihova vezljivost

13. 12. 2023
Predavalnici FF 2.7

Oddelek za slovanske jezike in književnosti

vabi na predavanje

Agnieszke Bedkowski-Kopczyk

Glagoli čustvovanja in njihova vezljivost,

ki bo v sredo, 13. 12. 2023, ob 9.15–10.30

v predavalnici 2.7 Filozofske fakultete Univerze v Mariboru.

Agnieszka Bedkowska-Kopczyk je slavistka, jezikoslovka, prevajalka in novinarka. Diplomirala je na Šlezijski univerzi v Katowicach (slavistika s slovenistiko), nato je tudi tam doktorirala na področju jezikoslovja. Ukvarja se kognitivno in kulturno lingvistiko. Objavila je več kot 60 člankov; v Sloveniji je l. 2004 izdala knjigo Jezikovna podoba negativnih čustev v slovenskem jeziku: kognitivni pristop. Zaposlena je bila na Šlezijski univerzi, nato pa na Univerzi v Bielskem-Biali. Od 2014 do 2020 je bila zaposlena na Oddelku za slavistiko Univerze v Gradcu. Zdaj spet predava na Univerzi v Bielskem-Biali, kjer koordinira številne projekte. Kot prevajalka slovenskega leposlovja je izdala oz. uredila 8 knjig. Od l. 2018 vodi v Radiu Agora iz Celovca oddajo Stičišče slovanskih kultur/Treffpunkt slawische Kulturen.

Prisrčno vabljeni.