9. 10. 2024
Amfiteater dr. Vladimirja Bračiča

Oddelek za sociologijo FF UM vabi na dogodek Predstavitev izsledkov mednarodne raziskave “Mladina 2024” (serija FES Youth Studies in SEE Europe), ki bo potekal 9. oktobra 2024 od 11. do 13. ure v Amfiteatru dr. Vladimirja Bračiča na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru.

Študija “FES Youth Study Southeast Europe 2024” je mednarodni raziskovalni projekt o mladih, ki se hkrati izvaja v dvanajstih državah jugovzhodne Evrope: v Albaniji, Bosni in Hercegovini, Bolgariji, na Hrvaškem, v Kosovu, Severni Makedoniji, Črni gori, Romuniji, Srbiji, Sloveniji, Grčiji in Turčiji. Dogodek, ki ga organizira Oddelek za sociologijo, predstavlja nekatere glavne izsledke analize stališč slovenskih mladih do politike, ekonomije in demokracije.

Vljudno vabljeni!