Predstavitev monografije red. prof. dr. Andreja Rahtena z naslovom: Anton Korošec: Slovenski državnik Kraljevine Jugoslavije

12. 5. 2022
Sodni stolp, Pristan 8

Andrej Rahten: ANTON KOROŠEC. SLOVENSKI DRŽAVNIK KRALJEVE JUGOSLAVIJE

Četrtek, 12. maja, ob 17. uri v Sodnem stolpu, Pristan 8

Ob 150. letnici rojstva dr. Antona Korošca, ključnega slovenskega politika v času Kraljevine Jugoslavije, je pri Cankarjevi založbi izšla knjiga Anton Korošec: slovenski državnik kraljeve Jugoslavije. Monografija zgodovinarja prof. dr. Andreja Rahten z Oddelek za zgodovino FF UM prvič na enem mestu celovito predstavi Koroščevo državniško vlogo v času med obema svetovnima vojnama.

Na predstavitvi bosta poleg avtorja dr. Andreja Rahtena, rednega profesorja za sodobno zgodovino na Univerzi v Mariboru, sodelovala tudi dekan Filozofske fakultete Univerze v Mariboru prof. dr. Darko Friš in pisec predgovora, na Dunaju živeči zgodovinar dr. Feliks J. Bister, prireditev pa bo povezoval novinar in zgodovinar Stanislav Kocutar.