Predstavitev trijezičnega zbornika z naslovom Madžarski literarni spomeniki od Alp do Jadrana

1. 5. 2023
Lutkovno gledališče Maribor, Vojašniški trg 2a

Spoštovani!

Oddelek za madžarski jezik in književnost Univerze v Mariboru ob soorganizaciji lektorata za madžarski jezik Oddelka za hungaristiko Univerze v Zagrebu ter Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje Univerze v Ljubljani vas vljudno vabi na predstavitev trijezičnega zbornika z naslovom Madžarski literarni spomeniki od Alp do Jadrana, ki je izšel ob 200-letnici rojstva madžarskega pesnika Sándorja Petőfija. Svečano obeležje bomo popestrili tudi s kvizom iz literarnega opusa največjega madžarskega lirika iz obdobja romantike.

Program prireditve najdete v priponki.

Tisztelt Címzettek!

A Maribori Egyetem Magyar Nyelv és Irodalom Tanszékének szervezésében, továbbá a Zágrábi Egyetem Hungarológiai Tanszéke és a Ljubljanai Egyetem Összehasonlító és Általános Nyelvészeti Tanszék magyar lektorátusának társszervezésével szeretettel meghívjuk Önt a Magyar Irodalmi emlékhelyek az Alpoktól az Adriáig című háromnyelvű kiadvány bemutatójával egybekötött Petőfi Sándor-vetélkedőre a magyar költő 200. születési évfordulója alkalmából.

A rendezvény programja a mellékletben van.

Tisztelettel/S spoštovanjem: izr. prof. dr. Rudaš Jutka, tanszékvezető/predstojnica Oddelka