Predstavitev znanstvene monografije Ivan Potrč med intimo in zgodovino

24. 10. 2024
Knjižnica Ivana Potrča Ptuj

Oddelek za slovanske jezike in književnosti vljudno vabi na predstavitev znanstvene monografije Ivan Potrč med intimo in zgodovino, ki bo v četrtek, 24. 10. 2024, ob 11.00 v razstavišču Knjižnice Ivana Potrča Ptuj, Prešernova ulica 33, 2250 Ptuj.

Ivan Potrč med intimo in zgodovino. Ur. Jožica Čeh Steger, Milena Doberšek, Božena Kmetec – Friedel. Ptuj: Knjižnica Ivana Potrča Ptuj, 2024.

Pričujoča monografija je izšla ob 110-letnici rojstva pisatelja Ivana Potrča, 30. obletnici njegove smrti in 30-letnici poimenovanja ptujske knjižnice po njem ter je plod sodelovanja Oddelka za slovanske jezike in književnosti Filozofske fakultete Univerze v Mariboru in Slavističnega društva Maribor s Knjižnico Ivana Potrča Ptuj. V monografiji je zbranih enajst razprav, ki so nastale na podlagi najnovejše donacije Potrčeve literarne zapuščine ptujski knjižnici in prinašajo nova spoznanja o pisateljevi literarni ustvarjalnosti, korespondenci, publicistiki, rokopisnem gradivu in jeziku. Avtorice in avtor razprav prihajajo s Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem in iz Knjižnice Ivana Potrča Ptuj.

Vljudno vabljeni!